Sázíme stromy

Sázíme stromy

Mé bříško se už kulatilo a já přemýšlela, jaký strom pro svého synka vysadím. Po debatách se svým mužem jsme dospěli k názoru, že sice víme, jaký strom bychom chtěli, ale že ho nemáme kde vysadit. Rozhodli jsme se, že to necháme na vesmíru, ono se určitě něco vyjeví.

„Konečně usnul.“ Pomyslím si a usedám s šálkem horkého čaje ke svému oblíbenému časopisu. Po pár stránkách narážím na článek o organizaci „Sázíme stromy“. To je ono, raduji se.

Společnost, jejíž hlavní myšlenkou a posláním je sázet stromy, obnovovat a vysazovat nové aleje stromů, sázet remízky, doplňovat stromy do sadů a všude tam, kde to dává smysl. Hlavním záměrem je podpořit vědomí, že pro naši přírodu, můžeme jednoduchým způsobem udělat hodně dobrého.

Něco takového jsme přesně hledali. Je skvělé, že jsou na Zemi lidé, jako my, kteří milují přírodu a svět okolo nich. A není nás málo, na webových stránkách se dočítám, že už vysadili 422 stromů a do sázení se připojilo 1091 lidí.

Do projektu se může zapojit každý. Je více variant – můžete se zapojit jako dobrovolník při sázení, jako organizátor výsadby ve svém okolí (pokud máte vyhlédnuté místo, kde by se stromy daly vysadit a jedná se obecní pozemek), můžete darovat strom, koupit tričko, a nebo podpořit organizaci jakoukoliv finanční částkou.

Já už jsem na čekací listině a nemůžu se sázení dočkat.

Zajímá Vás více informací, podívejte se na www.sazimestromy.cz

 

Kateřina Bromová
Jsem žena, člověk, jemná bytost. Baví mě žít hru života. Baví mě se každý den učit a rozvíjet se k větší moudrosti a hlavně k radosti. Píšu transformační pohádky pro děti a rodiče. Pohádky, které vnáší mezi nás více lásky. Baví mě inspirovat lidi skrze mou tvorbu. Pro více informací o tom co dělám, se podívejte na www.astralek.cz
Komentáře