Náš život jako soubor programů

Také ve svém životě vidíte opakující se situace? Jako bychom si přitahovali do života pořád ty samé věci. A je to skutečně tak. Náš mozek jede podle programů, které jsme si vytvořili po cestě. Jsou to dráhy, po kterých frčíme. Jsou to tak dlouho omílané přesvědčení a názory, až se nám propsali hluboko do našeho podvědomí a my se podle nich teď automaticky řídíme.

Samozřejmě, že nejvíc těchto programů vzniká v dětství. Program na peníze vzniká posloucháním frází typu „Bohužel na takový kraviny peníze nemáme.“, „Táta tu nemůže být, protože musí chodit do práce vydělávat peníze.“, „Zadarmo ani kuře nehrabe.“ „Bohatí lidé jsou zloději, nakradli to.“ nebo „Peníze ničí charakter“. A tak budeme radši chudí ne? Aby nás náhodou ostatní nebrali jako zloděje. Pochopíme, že peníze nerostou na stromech a že je těžké je vydělat.

Jako dospělí máme vytvořeno mnoho programů, vytvořili jsme si celý systém a tak jsme dnes obrněni proti nesmyslům, které kolem kolují. Ale jak to mají děti?

Co se stane, když dítěti řeknete, že Ježíšek existuje? Uvěří vám? Vytvoří si program, který ho upozorní, že Ježíšek se blíží? Kolik let mu to říkáme a pak po těch letech řekneme, že Ježíšek je výmysl. Uvěří nám? Nakonec jo, ale do teď žilo ve světě, kde Ježíšek existuje. Je to program! Zrovna mě napadl tento příklad, ale programy si vytváříme na vše.

Dnešní pohádky jsou často plné násilí, posměchu, škodolibosti, závisti a dalších takových programů, které našim dětem škodí. Tímto způsobem si chování děti osvojují a začínají se tak chovat také. Není to sranda, i když nám také občas přijde vtipný, jak jedna postavička zesměšnila tu druhou. S Kateřinou Kocanovou jsme tomu nemohli jen tak přihlížet a napsali jsme transformační pohádku o Astrálkovi, abychom dětem předali programy, které za to stojí. Hlavní dva programy, které pohádka obsahuje jsou rozvoj a harmonie neboli soulad 🙂 Proč je pohádka transformační? Protože dovede právě tyto programy transformovat. A co pak udělají děti? Jsou chytré. To je jasné, že transformují celou společnost. Děti jsou budoucnost 🙂 Souhlasíte?

Pozorujte opakující se vzorce ve vašem životě, jen tak je můžete zachytit, zpozorovat a pak jednoduše transformovat 🙂

Můj program na lásku vám vyjadřuje vděčnost za přečtení tohoto článku a přeje vám krásný a hravý den plný radosti 🙂

Josef Lohacz
Vždy dělám vše jak nejlépe dovedu a proto jsem v tom dobrý. Psaní Astrálkova příběhu mě naplňuje a jsem rád, že mám tu možnost. Co se mi na tom líbí nejvíc je hlavně šíření trochu jiného pohledu na svět, díky kterému já i spousty dalších lidí žiju plnohodnotný život.
Komentáře