Koj Koj

13123070_10209516007676098_8629610131036830514_o

 

Podpora maminek v období mateřství, v období kojení.

Období mateřství je jednou z nejkrásnějších etap života. Zároveň, je jednou z nejnáročnějších a nejdůležitějších. Často si neuvědomujeme, jak důležité toto období je. Když prožijeme láskyplné první roky života, porod, šesti-nedělí, první rok… otiskne se nám to do celého života. To jak přicházíme na svět, jak se v těhotenství a při porodu maminka cítí, má pro nás zásadní vliv. Pokud jsou maminky plné energie, odpočaté, cítí s v bezpečí, podporovány, uspokojovány, jejich pocity nasaje i jejich dítě.

Naše společnost je uspěchaná a ve stresu. Honíme se za „něčím“ nejsme spo-kojení. Máme pocit, že „to musíme“ někam dotáhnout. Zároveň jsme jednou z nejvíce nejnemocnějších společností. Ztrácíme moc sami nad sebou a spoléhám se na vnější autority. Co víme o svých tělech? Co víme o svých životech? Kdo jsme? Odkud a kam jdeme?

Z psychologického hlediska je to jasné. Na terapiích se jde ke kořenům. Do dětství, momentu porodu, momentů těhotenství a ještě dále.

Jak vypadali a vypadají běžné porody? Když se nad tím zamyslíte, jasně uvidíte tu spojitost. Vystresované maminky, které se v dobách komunismu styděli za svá bříška, rodily pod vedením mužů, připoutáni na lůžkách a o kojení se jim často jen zdálo. Maminka, která kojila déle než půl roku, byla zvláštní.

Dnes doba postoupila, jsme čím dál tím více vědomí a láskyplní, zbavujeme se těžkých genetických zátěží z těchto dob, ale stále vnímáme, že je to málo, že je potřeba neustále toto téma otevírat a maminkám pomáhat. Pomaličku se blížíme k ideálu, už je mezi námi spousty krásných příběhů, ale ve velkých nemocnicích neustále setrvává starý přístup.

Projekt Koj Koj tu není od toho, aby situaci hodnotil, ale aby na ni poukázal. Přinášíme hluboké poselství. Maminky spojme se, pomáhejme si a nechme si pomáhat. Nenechme o sobě rozhodovat nikým jiným a pojďme se informovat o tom, jaké máme možnosti.

Náš projekt má tři formy.

Jednou z nich je oblečení. Kojící šaty a trička. Toto oblečení je nejen praktické, ale také podpůrné.     Je šito z kvalitních materiálů, českou švadlenou. Do triček je vložena pozitivní, láskyplná a léčivá energie. Kojení s tímto oblečením získává nový rozměr.

Druhou formou jsou žensko-mateřské léčivé kruhy. Scházení se žen s dětmi má velkou sílu. Podporujme se a učíme se jedna od druhé.

Třetí formou je mapování porodní situace v České Republice a zahraničí. Půjdeme do porodnic, natáčet rozhovory s porodníky, se sestrami, porodními asistentkami, dulami, s lidmi co mají k porodům co říct. Budeme také přinášet porodní příběhy formou videí.

Jsme ženy pro ženy, pro lidi, pro naši společnost. Věříme, že lze žít láskyplný, šťastný a spokojený život. Věříme ve šťastnou planetu, Matku Zemi. Děláme, jak nejlépe umíme, aby to tak bylo.

S láskou a radostí

Kačka a Věrka

 

 

 

Kateřina Bromová
Jsem žena, člověk, jemná bytost. Baví mě žít hru života. Baví mě se každý den učit a rozvíjet se k větší moudrosti a hlavně k radosti. Píšu transformační pohádky pro děti a rodiče. Pohádky, které vnáší mezi nás více lásky. Baví mě inspirovat lidi skrze mou tvorbu. Pro více informací o tom co dělám, se podívejte na www.astralek.cz
Komentáře